Axar.az
Yuxarı
Ana səhifə |     Manşetlər |     Arxiv |     Online ödəmə |     Mobil versiya
17 Avqust 2018


Milli Məclisin yeni millət vəkilləri – Siyahı

Ana səhifə Gündəm
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşinci çağırış Azərbaycan Milli Məclisinə seçkilərin səsverməsi başa çatıb.

Axar.az xəbər verir ki, ölkə üzrə 5 milyon 198 min 658 seçicidən 2 milyon 897 min 188 seçici səs verib, seçici fəallığı 55,7 faiz olub.

MSK sədri Məzahir Pənahov 5056 seçki məntəqəsinin (91 faiz) nəticələrinin artıq hazır olduğunu bildirib və hesablanan səslər əsasında Milli Məclisə seçkilərdə qalib gələn namizədlərin adları açıqlanıb.

MSK-nın təqdim etdiyi siyahıya əsasən, ilk dəfə millət vəkili seçilən namizədlərin siyahısını təqdim edirik:

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Həsənov Elşad Eldar oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Amaşov Əflatun Əhməd oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Quliyev Elçin Bəybala oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Hüseynov Vüsal Afqan oğlu

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Əliyeva Sona Sakit qızı

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşır qızı

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Nəbizadə Kamran Telman oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

Tarix
2015.11.02 / 10:14
Müəllif
Şəmsəddin Ənsar
Şərhlər
Загрузка...
Digər xəbərlər

"Rusiya ilə problem İrəvanın tənəzzülünü sürətləndirəcək"

İlham Əliyev iki ölkə prezidentini təbrik etdi

Azərbaycan regionda aparıcı qüvvəyə çevrilir

Azərbaycan və Türkiyə ilə bağlı arzum budur ki... - Seyidrzayi

Nazirlik elan etdi: 205 nəfər işə qəbul oldu

Elmar Məmmədyarov Xəzər razılaşmasından danışdı

Türkiyədən azərbaycanlı iqtisadçının təklifinə - Cavab

Rusiya Köçəryanı niyə xilas etdi? – Şərh

Ərdoğan ən doğru qərarı verdi, ABŞ Qarabağı... - Şərh

Rusiya Paşinyana qarşı onu hazırlayır – Şərh

KULT
<>
Xəbər xətti
 
  
  
  
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla