“Sərəncamın dərcinə AzərTAc cavabdehdir” – Xalq qəzeti
"Prezidentin Elnur Aslanovun işdən azad olunması ilə bağlı sərəncamının "Xalq qəzeti"ndə çap olunmamasına səbəbkarı AzərTAc-dır".
Bu barədə "Axar.az"a "Xalq qəzeti"nin məsul katibi İlqar Rüstəmov bildirdi. O, dövlət agentliyindən Elnur Aslanovun vəzifədən azad olunması ilə bağlı heç bir məlumatın göndərilmədiyini dedi: "AzərTAc-dan nə gəlirsə, biz onu çap edirik. Nəyin dərc olunub, nəyin olunmamasını biz həll eləmirik".
AzərTAc rəsmi isformasiya agentliyində Prezident sərəncamının dərc olunduğunu xatırlatdıqda isə İ.Rüstəmov bildirdi ki, biz materialları saytdan yox, proqramla alırıq: "Bizə rəsmən nə göndərirlər, onu da çap edirik. Bizə rəsmi məlumatlar AzərTAc-dan proqram şəklində gəlir. Nə göndərirlər onu çap edirik".
Qeyd edək ki, "Xalq qəzeti" birbaşa Prezident Administrasiyasına və şəxsən Prezidentə tabedir. Bu gün media martın 17-də verilən sərəncamın "Xalq qəzeti"ndə çap olunmadığı haqqında məlumat yaymışdı.