Lüksemburq Azərbaycanın haqq işindən yazdı
Azərbaycan–Avropa İttifaqı Parlamentlərarası Əməkdaşlıq Komitəsinin həmsədri, Milli Məclisin deputatı Cavanşir Feyziyevin Avropa Parlamentinin Lüksemburqdan olan üzvü Frank Engelə qarşı cinayət işinin açılması ilə bağlı açıqlaması əsasında Lüksemburqun əsas KİV-ləri hesab olunan Tageblatt, L’essentiel, Wort, RTL kimi mətbu orqanlarında ölkəmizin mövqeyini əks etdirən məqalələr yayılıb.
Axar.az xəbər verir ki, məqalələrdə C.Feyziyevin F.Engel tərəfindən Azərbaycanın “mənfi” təqdimatının hiddət doğurması, onun işğal altında olan Dağlıq Qarabağa qanunsuz səfər etməsi, suverenlik, müstəqillik, ərazi bütövlüyü və sərhədlərin toxunulmazlığının Avropa İttifaqı daxilində və onun sərhədlərindən kənarda Avropada təhlükəsizlik sisteminin əsası olması barədə fikirləri yer alıb. F.Engelin Azərbaycanla Lüksemburq arasında əlaqələrin kəsilməsi ilə bağlı fikrinin absurd olduğu, əslində iki dövlət arasında yüksək səviyyəli münasibətlərin mövcudluğu diqqətə çatdırılır.