Kanadadan İlham Əliyevə - Məktub
Kanadanın General-Qubernatoru Devid Conston Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Ölkənizin milli bayramı - Respublika Günü münasibətilə Sizə və Azərbaycan xalqına bütün kanadalılar adından ən xoş arzularımı çatdırmaq istərdim.
Kanada Azərbaycan ilə əlaqələrin inkişafına böyük önəm verir. Ölkələrimizin və xalqlarımızın beynəlxalq və iqtisadi maraqlarla bağlı məsələlərdə birgə işləmək səyləri məni ruhlandırır. Xüsusilə də ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, eləcə də neft və qaz, kənd təsərrüfatı, tikinti, telekommunikasiya sahələri üçün çoxlu imkanlar qalmaqdadır. Bu sahələrdəki davamlı əməkdaşlıq ölkələrimiz üçün qarşılıqlı rifahı və inkişafı təmin edəcək.
Xahiş edirəm ən səmimi təbriklərimi və Azərbaycan xalqının rifahı və inkişafı üçün ən xoş arzularımı qəbul edin", - təbrikdə qeyd edilir.