NATO təyyarələri Bakıda yanacaq doldurur? - Rəsmi
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi NATO təyyarələrinin Ukraynadakı separatçıları bombalaması məqsədilə yanacaq doldurulması üçün Azərbaycan ərazisindəki aerodromlardan istifadə edilməsi haqqında yayılan məlumatları təkzib edib.
Axar.az-ın Müdafiə Nazirliyinin saytına istinadən verdiyi xəbərə görə, yayılan məlumatda bildirilir ki, bəzi kütləvi informasiya vasitələrində NATO-ya məxsus təyyarələrin Ukraynadakı separatçıları bombalaması məqsədilə yanacaq doldurulması üçün müxtəlif dövlətlərlə yanaşı guya Azərbaycan ərazisindəki aerodromlardan istifadə edilməsi haqqında yayılan və heç bir fakta söykənməyən məlumatların əsası yoxdur və bu kimi informasiyalar təxribat xarakteri daşıyır.
Qeyd edək ki, dünən virtualaz.org saytı NATO təyyarələrinin Ukraynadakı separatçıları bombalaması məqsədilə yanacaq doldurulması üçün müxtəlif dövlətlərlə yanaşı guya Azərbaycan ərazisindəki aerodromlardan istifadə etmələri ilə bağlı məlumat yaymışdı.