İlham Əliyev Baş nazirlə təkbətək görüşdü
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Antonis Samarasın təkbətək görüşü olub.
Axar.az Prezidentin rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, görüşdə ölkələrimiz arasında əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyi bildirildi, "Cənub" qaz dəhlizinin reallaşmasının əhəmiyyəti vurğulandı. Qeyd edildi ki, Azərbaycan ilə Yunanıstan arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin böyük perspektivi var.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlər, beynəlxalq və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Təkbətək görüş başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ilə Yunanıstan Respublikasının Baş naziri Antonis Samarasın nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə görüşü olub.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərin inkişafından məmnunluq ifadə edilib. Enerji sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olundu, "Cənub" qaz dəhlizinin həyata keçirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb