Ramin Hacılı  Ermənistana gedib
Azərbaycan Avropa Hərəkatının prezidenti Ramin Hacılı və hərəkatın Sülh Quruculuğu üzrə eksperti Həmidə Qiyasbəyli Ermənistanın paytaxtı Yerevana səfər edib.
"Axar.az"-ın məlumatına görə, səfər Beynəlxalq Avropa Hərəkatının təşəbbüsü ilə həyata keçirilir. "Dağlıq Qarabağ münqaişəsinin sülh yolu ilə həll olunmasında vətəndaş təşəbbüsünün artırılması" istiqamətində təşkil olunan səfər çərçivəsində Ermənistan Avropa Hərəkatı və bir çox qurumlarla müzakirələr aparılacaq. Səfər çərçivəsində görüşlər 19-20 oktyabr tarixlərində baş tutacaq.
Tədbirdə həmçinin Beynəlxalq Avropa Hərəkatının baş katibi Diogo Pinto və Beynəlxalq Avropa Hərəkatının Siyasi Komitəsinin nümayəndəsi xanim Dr Karol Veaver da iştirak edəcək. Səfər çərçivəsində Avropa İttifaqının təşkilatçılığı ilə konfrans, Ermənistandan olan millət vəkilləri, tanınmış QHT nümayəndələri ilə görüşlər və mətbuat konfransının keçirilməsi nəzərdə tutulub.