Zakir Həsənovun qovduğu kadrı Elçin Quliyev işə götürüb
"Hərbi Hava Qüvvələrində xidmət keçən polkovnik Faiq Məmmədov vəzifəsindən kənarlaşdırıb, ordu sıralarından tərxis olundu, amma bir neçə gün bundan əvvəl Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general Elçin Quliyev bu şəxsi rəhbərlik etdiyi Sərhəd Qoşunlarında vəzifəyə təyin etdi".
Bu sözləri hərbi ekspert Üzeyir Cəfərov Müdafiə naziri Zakir Həsənovun nazir kimi fəaliyyətinin ay yarımlıq dövrünü xarakterizə edərkən "Azərinfo"nun sullarını cavab olaraq deyib.
Ekspertin sözlərinə görə, F.Məmmədovun qanunazidd hərəkətləri ilə bağlı Respublika Hərbi Prokurorluğunda uzun müddət araşdırmalar aparılmış, onun cinayət tərkibli əməlləri yoxlanılmışdı.
Ü.Cəfərov Müdafiə nazirinin uğurlu saydığı addımları kimi, qəbul etmədiyi kadr islahatlarına da toxunub. Hərbi ekspertin fikrincə, general-leytenant Yaşar Aydəmirov, polkovniklər Samir Musayev, Şəmsəddin Abuşev, Vidadi Əsgərov və digərlərinin heç bir səbəb olmadan vəzifələrindən uzaqlaşdırılması ordumuz üçün böyük itkidir.