Milli Məclisin Sədri Sahibə Qafarovanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti sentyabrın 22-də Rusiya Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko ilə görüşüb.
Axar.az xəbər verir ki, görüşdə parlamentlərarası əlaqələrin genişləndirilməsi, qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti və digər mövzularda fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycanla Rusiya arasında mövcud münasibətlər dövlətlərimizin başçıları tərəfindən aparılan fəal siyasi dialoqun məntiqi nəticəsidir. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev ilə Rusiya Prezidenti Vladimir Putin arasındakı dostluq münasibətləri, şübhəsiz ki, iki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın təməlidir”, - deyən spiker Moskvaya səfərlə bağlı dəvət üçün də təşəkkür edib:
“Bugünkü görüşümüzün də, bütövlükdə rəsmi səfərin də ölkələrimiz arasındakı dostluq münasibətlərinin inkişafına töhfə verəcəyinə əmin olduğumu bildirmək istərdim”, - S.Qafarova görüşdə qeyd edib.