YAP funksioneri Səyavuş Novruzovu təkzib etdi
"Mitinq keçirilməsi ilə bağlı Milli Şura mürciət edib, təhlükəsizliyə birbaşa özləri cavabdehdir və bu məsələdə məsuliyyəti öz üzərinə götürür", - bu sözləri YAP funksioneri millət vəkili Aydın Mirzəzadə Milli Şuranın oktyabrın 27-nə təyin etdiyi mitinqlə bağlı müraciətə Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin (BŞİH) müsbət cavabından sonra "Axar.az"a deyib.
Aydın Mirzəzadə YAP icra katibinin müvaini Səyavuş Novruzovun növbəti mitinqdə YAP sədrinə qarşı xoşagəlməz ifadələr işlənərsə, iqtidar gənclərinin mitinqə müdaxilə edə biləcəyi barədə fikirlərini təkzib edib: "YAP-ın mitinqin keçirilməsinə, nə də orda olan proseslərə qarışmaq niyyəti yoxdur. Əgər mitinq iştirakçıları mitinqdən sonra ictimai asayişi pozmağa cəhd edərlərsə, bunlara hüquq-mühafizə orqanları cavab verəcək. Yox, əgər hansısa təxribat Yeni Azərbaycan Partiyasına qarşı olacaqsa, YAP onlara siyasi metodlarla cavab verəcəkdir. Burda YAP üzvlərinin mitinqdə hər hansı iştirakından söhbət getmir".