Sülhməramlılar deyir ki, atəşin günahkarı İrəvandır, səbəb isə...
Hökumətdəki son kadr dəyişikliklərindən sonra belə təəssürat yaranır ki, Nikol Paşinyan əsas sferalara antirusiya mövqeliləri təyin edərək, xarici siyasət kursunu dəyişir.
“O, vəzifədən rusiyayönlüləri uzaqlaşdırır və yerinə Qərb mərkəzlərindən idarə olunanları, bəzən isə düşmən dövlətlərin xüsusi xidmət orqanları ilə əlaqələri olanları təyin edir. Bizim hökumətin belə davranışı rusların və rusiyayönlü dairələrin diqqətindən yayınmır. Bu barədə sülhməramlılar da danışırlar. Zəngəzurda olan Rusiya sülhməramlıları yerli əhali ilə kontaktları zamanı öz narazılıqlarını gizlətmirlər. Onlar bəyan edirlər ki, Ermənistan-Azərbaycan sərhədində gərginlik məsələsində Ermənistan hökuməti günahkardır, çünki hər şeyi edir ki, Rusiyanın öz öhdəliklərini icra edə bilməmə təəssüratı yaratsın. Bunu isə Qərb qoşunlarının gətirilməsi məqsədilə edir”, – deyə o bildirib.