Putinin azərbaycanlı dostunun bazarına polis basqını
Orxan Zeynalov ətrafında baş verən qalmaqal gün-gündən daha da böyüyür. Artıq Rusiya hökuməti azərbaycanlı sahibkarlara təzyiqlər edərək, onların biznes fəaliyyətinə məhdudiyyətlər qoyur.
Moskvada dağ yəhudisi Qod Nisanova məxsus "Sadavod" bazarında polis əməliyyata başlayıb ("Aznews"). Əməliyyat qanunsuz miqrantların aşkar edilməsi məqsədi ilə aparılır. Rusiya mətbuatının məlumata görə, artıq onlarla həmyerlimiz polis tərəfindən saxlanılıb. Saxlanılan şəxslərin naməlum istiqamətə aparıldığı bildirilir.
"Axar.az"ın əldə etdiyi məlumata görə, Qod Nisanov azərbaycanlı müğənni Xəyyam Nisanovun yaxın qohumudur. Bundan başqa, Qod Nisanova məxsus olan "Sadavod" bazarının şərikləri sırasında Zaxar İliyev və Rusiya prezidenti Vladimir Putinin dostu kimi tanınan həmyerlimiz İlham Rəhimov da göstərilir.