Gülağa Aslanlı YAP rəsmisinə cavab verdi
"Siyavuş Novruzovun Milli Şura barəsində söylədiyi fikirlər onun hüquq eliminə gətirdiyi yeniliklərlə bağlıdır".
Bu sözləri Müsavat Partiyasının başqan müavini Gülağa Aslanlı Yeni Azərbaycan Partiyası icra aparatının müavini Səyavuş Novruzovun Milli Şuranın 27 oktyabr mitinqi barəsində fikirlərinə münasibət bildirərkən "Axar.az"a söyləyib.
Gülağa Aslanlı həmçinin mitinqdə heç bir qanun pozuntusunun baş vermədiyini də bildirib:
"Səyavuş Novruzov tarix fakültəsini çox çətinliklə qurtarıb, yaxşı da saymağı bacarmır. Bu da onun riyaziyyatdan çətinlikləri olduğunu göstərir. Qaldı, Siyavuş Novruzovun partiyası bu yağışlı havada mitinq keçirsin və 700 nəfər də könüllü olaraq onların görüşünə gəlsin, ondan sonra da nəsə danışsınlar. Onu da demək istəyirəm ki, Bakı Şəhər Baş Polis idarəsi dünənki mitinqlə bağlı hər hansı qanun pozuntusunun qeydə alınması barədə heç bir fikir söyləməyib".
Xatırladaq ki, Səyavuş Novruzov APA-ya açıqlamasında Milli Şuranın mitinqinə 700-800 nəfər adamın toplaşdığını, növbəti dəfə sərbəst toplaşma azadlığı qaydalarının pozulduğunu və ölkə rəhbərliyinin şərəf və ləyaqətinin təhqir edildiyini bildirərək, müvafiq qurumlardan bununla bağlı ölçü götürülməsini istəyib.