İrəvan: Onlar Bakı ilə birbaşa dialoqumuzun əleyhinədir
Daşnaksütyun Partiyasının Azərbaycanla münasibətlərin tənzimlənməsinin ikitərəfli formatında təhlükə görməsi təəccüblü deyil.
Axar.az xəbər verir ki, bunu Ermənistan Baş nazirinin Aparat rəhbərinin müavini Taron Çaxoyan Feysbuk səhifəsində yazıb.
“Daşnakların fikrincə, Ermənistan Azərbaycan və Türkiyə ilə dolayı dialoq aparmalıdır ki, vasitəçi ilk növbədə öz maraqlarını irəli sürüb, İrəvanı kölgədə qoysun. Xarici maraqlara xidmət edən bu qrupdan fərqli nə isə gözləmək ən azı sadəlövhlük olardı. Eyni məntiqlə onlar Azərbaycanla 30 il danışıqlar aparıblar. Sərkisyan isə qürurla bəyan edib ki, Qarabağ məsələsində Azərbaycanla deyil, beynəlxalq ictimaiyyətlə danışıqlar aparır. Bu da 2018-ci ildə danışıqlar prosesində durğunluğa səbəb oldu və sonrakı münaqişənin xəbərçisinə çevrildi. Təsəvvür edin ki, daşınmaz əmlak və ya digər əmlak almaq üçün əməliyyat etmək istəyirsiniz, sahibkarla birbaşa işləyəcəksiniz, yoxsa öz maraqlarını güdən vasitəçi ilə? Onu da nəzərə almaq lazımdır ki, daşnakların təklif etdiyi vasitəçi Ermənistanın dövlətçiliyini pozmağa meyillidir”, - o bildirib.