Prezident iki sərəncam, beş fərman imzaladı - Yenilənib
Prezident İlham Əliyev "Körpələr evlərinə, körpələr evi-uşaq bağçalarına, uşaq bağçalarına, xüsusi uşaq bağçalarına və uşaq evlərinə müddətli vergi güzəştlərinin verilməsi haqqında" sərəncam imzalayıb.
"Axar.az" xəbər verir ki, bu informasiya Prezidentin rəsmi saytında yerləşdirilib.
İlham Əliyev həmçinin Körpələr evlərinə, körpələr evi-uşaq bağçalarına, uşaq bağçalarına, xüsusi uşaq bağçalarına, uşaq evlərinə müddətli vergi güzəştlərinin verilməsi haqqında və Vergi Məcəlləsində dəyişikliklər edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanununa da imza atıb.
Bununla yanaşı Prezident daha beş fərman da verib. O, Azərbaycan Respublikasının İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Ticarət və İnkişaf Bankında üzvlüyü ilə bağlı bir sıra məsələlər və Beynəlxalq maliyyə-kredit təşkilatlarında Azərbaycan Respublikasının nümayəndələrinin təyin edilməsi, Gömrük tarifi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununa dəyişikliklər və əlavələr edilməsi barədə, "Gömrük tarifi haqqında", Vergi Məsəlləsi haqqında və Mülki Məcəlləsi haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə fərmanları imzalayıb.