Fazil Saya cəza verən hakim bank sahibini azad etdi
"Halkbank"ın sahibi Süleyman Arslan azad edilib.
"Axar.az" Türkiyə mətbuatına istinadən xəbər verir ki, 17 dekabr korrupsiya dalğası zamanı evində ayaqqabı qutusunun içindən 4.5 milyon dollar çıxdığı üçün həbs olunan "Halkbank"ın keçmiş sahibi Süleyman Arslan cümə günü azad edilib. 19-cu Sülh Cəza Məhkəməsi tərəfindən verilən qərarda prokurorun "sübutlar tam olaraq toplanılmayıb" əsası ilə Arslanın həbs müddətinin davam etməsi haqqında fikir bildirməsinə rəğmən hakim Hulusi Pur aralarında Süleyman Arslanın da olduğu altı nəfərin təxliyə edilməsinə qərar verib.
Həmin hakim Fazil Saya 10 ay həbsə məhkum etmişdi
Türkiyəli məşhur pianoçu-bəstəkar, Avropanın mədəni səfiri Fazil Say Tvitter sosial şəbəkəsində Ömər Xəyyamın qəzəlini paylaşan bir istifadəçinin tvitini paylaşdığı (rettvit – red) üçün hakim Hulusi Pur tərəfindən idarə edilən 19-cu Sülh Cəza Məhkəməsi tərəfindən 10 ay həbsə məhkum edilmişdi.