Ermənilər səfirliyimiz önündə aksiya keçirəcək
Ermənilərin Argentinadakı diaspor dərnəkləri fevralın 26-da Azərbaycanın Buenos-Ayresdəki səfirliyi önündə aksiya keçirəcək.
"Axar.az"ın erməni mediasına istinadən məlumatına görə, millətçi hissli diaspor üzvləri həmin gün yalançı Sumqayıt, Bakı və Kirovobad (Gəncə) "hadisələri"nin ildönümünü yad edəcəklər.
"Hayastan" gənclər təşkilatının Cənubi Amerika bölməsindən bildirilib ki, aksiyanın Azərbaycanın sözügedən diplomatik korpusu önündə keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Məlumat verilib ki, həmin gün Argentinada fəaliyyət göstərən erməni informasiya agentliklərindən birində Sumqayıt hadisələrinə geniş yer veriləcək. Ermənilər bununla 26 Fevral – Xocalı soyqırımı reallığına kölgə salmağa çalışırlar.
Xarırladaq ki, Argentina qondarma erməni soyqırımını tanıyan ölkələr arasında yer alır. Bu ölkənin parlamenti 2007-ci ildə məsələ ilə əlaqədar qərar çıxardıb.