Abbas Abbasov Prezidenti təqdir elədi – Məqalə
Baş nazirin sabiq birinci müavini, Rusiya Azərbaycanlıları Milli-Mədəni Muxtariyyəti Ağsaqqallar Şurasının sədri Abbas Abbasov Xocalı soyqırımının 22 ildönümünə həsr olunmuş məqalə ilə çıxış edib.
"Axar.az"ın təşkilatın rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, o, erməni separatçılarının Xocalıda törətdiyi vəhşilikdən bəhs edərək, faciənin yaratdığı fəsadlardan danışıb.
Miqyasına və sərgilənən vandallığa görə faciəni əsl genosid adlandiran Abbas Abbasov hadisəni törədən şəxslərin ədalət qarşısında bir gün mütləq cavab verəcəyini ifadə edib. O, bəzi ölkələrin hadisəyə biganə yanaşmasına da təəssüf edib.
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin 13 fevral 2014-cü ildə "Xocalıya ədalət" kampaniyasını təqdir edən Abbas Abbasov bununla da ölkəmizin dəqiq mövqeyinin ortaya qoyulduğunu bildirib.
Sonda o, Rusiyada və dünyada yaşayan azərbaycanlılardan faciənin əsl mahiyyətinin yeli ictimaiyyətə çatırılmasında fəal olmağa çağırıb.