Ukrayna prezidenti Viktor Yanukoviçin təyyarəsinin Ermənistanda olduğu güman olunur.
"Axar.az" xəbər verir ki, bu açıqlama ilə informasiya təhlükəsizliyi üzrə mütəxəssis Samvel Martirosyan çıxış edib.
O, Yanukoviçin təyyarəsinin onlayn izləməsindən sonra bu qənaətə gəlindiyini bildirib. Ekspert həmçinin, təyyarənin buradan uçuşa da davam etdiyini deyib. Lakin erməni rəsmiləri xəbəri tədiqləməyiblər.
Qeyd edək ki, bəzi mətbuat orqanları Yanukoviçin Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə yollandığını yazmışdılar. Onun Tehrana yola düşdüyü, amma təyyarəsinə eniş etməyə icazə verilmədiyi də deyilmişdi.
15:18
Dünən gecə saatlarında prezident Viktor Yanukoviç yenidən ölkəni tərk etmək istəyib.
"Axar.az" xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Daxili İşlər nazirinin səlahiyyətlərini icra edən Arsen Avakov məlumat verib.
Lakin Ukrayna Sərhəd Xidməti Donetskdə Prezidentin təyyarəsinin qalxmasına icazə verməyib.
"Yanukoviçin təyyarəsinin qalxmasına icazə verilməyəndən dərhal sonra o, avtomobilə oturaraq naməlum istiqamətə yollanıb. Bundan başqa keçmiş Baş prokuror Viktor Pşonka və Gəlirlər və Xərclər naziri Aleksandr Klimenko da Donetsk aeroportundan qalxa bilməyiblər. Aeroportda atışma baş verib və Pşonka və Klimenko aeroportu tərk etmək məcburiyyətində qalıblar",- deyə Avakov bildirib.