Xədicə İsmayılın səs yazısı parlamentdə müzakirə olundu
Azərbaycan parlamentinin bu gün keçirilən iclasında jurnalist Xədicə İsmayıl barəsində deputat Ceyhun Osmanlının Baş Prokurorluğa təqdim etdiyi səs yazısı məsələsi qaldırılıb.
"Axar.az"-ın APA-ya istinadən verdiyi məlumata görə, çıxış edən deputat İqbal Ağazadə deputatın kiminsə səsini gizli yazmasını Azərbaycan Konstitusiyasının kobud şəkildə pozulması olduğunu bildirib və bunu deputata yaraşmayan hərəkət adlandırıb.
İ. Ağazadə qeyd edib ki, Azərbaycan Konstitusiyasında şəxsin gizli audio, video yazısının aparılması qəti şəkildə qadağan olunur: "Xüsusilə də deputatın bu işlə məşğul olması qəbuledilməzdir. Həmkarım Osmanlı bu barədə bizə açıqlama verməlidir".
Spiker Oqtay Əsədovun İ. Ağazadəyə cavabı sərt olub: "İqbal Ağazadə, Sizin sübutunuz, faktınız varmı ki, Ceyhun Osmanlı bunu edib? Yoxdursa, o zaman belə əsassız danışmayın".