"Azərsu"dan açıqlama: Yolun çökən hissəsində sızıntı...
Həsən Əliyev küçəsində yolun çökməsi su, yaxud kanalizasiya sızıntısı ilə əlaqədar deyil.
Bunu Report-a Bakının Nəsimi rayonunun Həsən Əliyev küçəsində yolun çökməsi ilə bağlı məsələlərə aydınlıq gətirən Azərsu ASC-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Cəbrayıllı deyib.
Onun sözlərinə görə, hazırda qurum əməkdaşları hadisə yerində işləyirlər: “Hazırda Nəsimi rayon Sukanal İdarəsinin rəhbərliyi və əməkdaşları hadisə yerindədir. Aparılmış qazıntı və ölçmə işləri nəticəsində yolun çökməsinə su, yaxud kanalizasiya sızıntısının səbəb olmadığı müəyyənləşib".
Qeyd edək ki, bu gün günün ikinci yarısında Həsən Əliyev küçəsində çökmə baş verib. Bu səbəbdən 1 kvadratmetr ərazidə dərinliyi 1 metr olan çökəklik yaranıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Nəcəfli bildirib ki, çökməyə səbəb su, yaxud kanalizasiya sızıntısının olması hesab edilir.