“Bakı” “Atletiko”nun futbolçusunu cəzalandıracaq!
Dünən Çempionlar Liqasının qrup mərhələsi çərçivəsində baş tutan "Atletiko" (Madrid) – "Zenit" qarşılaşmasının 79-cu dəqiqəsndə meydana sonradan çıxan və komandasının 3-cü qoluna imza atan "Atletiko"nun futbolçusu Leo Baptistonun üzərindəki forma diqqəti cəlb edib. Belə ki, futbolçunun formasında ənənəvi olaraq "Land of Fire Azerbaijan" sözləri yazılmayıb.
Xatırladaq ki, "Bakı" ilə "Atletiko" arasında bağlanan müqavilənin şərtlərinə görə, "Atletiko" futbolçuları üzərində "Land of Fire Azerbaijan" yazılan formalarla meydana çıxmalıdırlar.
Müqavilənin şərtlərinin pozulması ilə əlaqədar "Bakı" klubunun mətbuat xidmətinin rəhbəri İsgəndər İsgəndərovla əlaqə yaratdıq. İ.İsgəndərov "Axar.az"a verdiyi açılamada futbolçunun klub tərəfindən cəzalandırılacağını bildirdi: "Biz məsələni araşdırdıq və məlum oldu ki, futbolçu meydana daxil olarkən səhv edərək başqa forma geyinib. Buna görə də klub futbolçunu cəzalandırmağı qərara alıb".