Axar.az
Yuxarı

Axar.Az Logo

Tokio-2020-də ölkəmizi təmsil edəcək idmançıların - Siyahısı

Ana səhifə İdman
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tokio-2020 Yay Olimpiya Oyunlarına Azərbaycan idmançıları 14 idman növü üzrə 40 lisenziya qazanıb.

Axar.az xəbər verir ki, Milli Olimpiya Komandamızın heyətində 13 yerli idman federasiyasından 44 idmançı yer alıb.

Təmsilçilərimizin yekun siyahısı təqdim edirik:

1. Anna Skidan (atletika, çəkicatma)

2. Maksim Şemberev (üzgüçülük, 400 m qarışıq)

3. Mariya Stadnik (qadın güləşi, 50 kq)

4. Şərif Şərifov (sərbəst güləş, 97 kq)

5. Zöhrə Ağamirova (bədii gimnastika, çoxnövçülük)

6. Yelizaveta Luzan, Darya Sorokina, Məryəm Səfərova, Ləman Əlimuradova, Zeynəb Hümmətova (bədii gimnastika, qrup hərəkətləri komandası)

7. Marina Nekrasova (idman gimnastikası, qadınlar çoxnövçülük)

8. İvan Tixonov (idman gimnastikası, kişilər çoxnövçülük)

9. Ruslan Lunyov (güllə atıcılığı, 10 m məsafəyə pnevmatik tapançadan atəşaçma, 25 m məsafəyə kiçikçaplı tapançadan atəşaçma)

10. Elçin Əsədov (velosiped idmanı, şosse velosipedi)

11. Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo, 80 kq)

12. Nazim Babayev (atletika, üçtəkanla tullanma)

13. Tayfur Əliyev (boks, 57 kq)

14. Hacı Əliyev (sərbəst güləş, 65 kq)

15. Hacımurad Hacıyev (sərbəst güləş, 74 kq)

16. İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi, 87 kq)

17. Anna Başta (qılıncoynatma, sablya)

18. Elis Manolova (qadın güləşi, 68 kq)

19. Rafiq Hüseynov (yunan-Roma güləşi, 77 kq)

20. Fəridə Əzizova (taekvondo, 67 kq)

21. Rafael Ağayev (karate, 75 kq)

22. İrina Zaretska (karate, +61 kq)

23. Edi Reski Dviçahyo (badminton)

24. Kəramət Hüseynov (cüdo, 60 kq)

25. Orxan Səfərov (cüdo, 66 kq)

26. Rüstəm Orucov (cüdo, 73 kq)

27. Murad Fətiyev (cüdo, 81 kq)

28. Məmmədəli Mehdiyev (cüdo, 90 kq)

29. Zelim Kotsoyev (cüdo, 100 kq)

30. Uşanqi Kokauri (cüdo, +100 kq)

31. Aişə Qurbanlı (cüdo, 48 kq)

32. İrina Kindzerskaya (cüdo, +78 kq)

33. Rostislav Pevtsov (triatlon)

34. Cavid Çələbiyev (boks, 63 kq)

35. Lorenzo Sotomayor (boks, 69 kq)

36. Alfonso Dominqes (boks, 81 kq)

37. Məhəmməd Abdullayev (boks, +91 kq)

38. Firdovsi Fərzəliyev (karate, 67 kq)

39. Emin Cəfərov (stend atıcılığı)

40. Məryəm Şeyxəlizadəxangah (üzgüçülük, 100 m batterflyay).

Tarix
2021.07.21 / 17:45
Müəllif
Axar.az
Şərhlər
Digər xəbərlər

Dünya çempionatı: Güləşçilərimiz 8 medal qazandı

Tokio-2020: Bayraqdarlarımız yarışa başlayır

Dünya kuboku: Durarbəyli Santoş Viditlə heç-heçə etdi

Tokio-2020-də sensasiya: ABŞ millisi 17 il sonra məğlub oldu

Ərdoğandan təbrik mesajı: Çox qürurlandırdınız...

Yaponiyalı bacı-qardaş eyni gündə qızıl medal qazandı

“Neftçi" - “Olimpiakos” oyununa bilet neçəyədir?

Finişə çatmayan velosipedçimiz danışdı

Britaniyanı təmsil edən azərbaycanlı əkizlər - Foto

Tokio-2020: Daha bir gimnastımız mübarizəyə başladı

KULT
<>
Xəbər xətti
  
  
  
yatsan
Axar.az'da reklam Bağla
Reklam
Bize yazin Bağla