"Qarabağ" yenidən lider oldu
Bu gün Topaz Premyer Liqasında XX tura start verilib. İlk oyun günündə 3 qarşılaşma baş tutub.
Turun mərkəzi oyununda çempionatın lideri "Qəbələ" öz meydanında "Qarabağ"ı sınağa çəkib. Ötən tur zirvəni əldən verən Ağdam təmsilçisi zədəsini tam sağaltmamış Rəşad Sadıqovun meydana çıxmasından ruhlanaraq səfərdən 3 xalla qayıdıb. Marat İzmaylov və Kamran Ağayevin debütü də meydan sahiblərinin xal qazanmasına yetərli olmayıb. Sonuncu penalti zərbəsini dəf etsə də, Yuri Syominin yetirmələri mövsümdə 3-cü dəfə "Qarabağ"a uduzub.
Liderləri izləyən "İnter" növbəti qələbəsini qazanıb. Kaxaber Sxadadzenin yetirmələri paytaxt derbisində "Rəvan"ı məğlub edib. Azlıqda qalan Güvənc Kurtarın yetirmələri matçın gedişində hesabda tarazlıq yaratsa da, bu hesabı sonadək qoruya bilməyib.
Əvəzində digər autsayder "Sumqayıt" sensasiyaya imza atıb. "Gənclik şəhəri" təmsilçisi AZAL-la məhsuldar heç-heçə edərək məğlubiyyət seriyasını qırıb.