Bakıda polislə gənclər arasında qarşıdurma - Foto
Milliyyətçi Gənclər Hərəkatı İran Kubokunun qalibi olan Təbrizin "Traxtor" klubunun şərəfinə Sahil Bağında yürüş keçirib.
"Axar.az" "Musavat.com"a istinadən xəbər verir ki, polislər bu aksiyaya müdaxilə ediblər. Nəticədə Milliyətçi Gənclər Hərəkatının İdarə Heyətinin üzvü İlkin Bozqurd polislər tərəfindən həbs olunaraq, 39-cu polis bölməsinə aparılıb.
Gənclərin əllərində olan plakatlar zorla alınıb. Gənclər buna kəskin şəkildə etirazlarını bildiriblər.
Polislər isə bu aksiyanın qeyri-qanuni olduğunu deyiblər. Maraqlı cəhət odur ki, polislər "Traxtor"un Təbrizin klubu deyil, İran klubu olduğunu vurğulayaraq, bu aksiya ilə gənclərin iğtişaş törətməyə cəhd göstərdiklərini bildiriblər.
Son məlumatlara görə, gənclər 39-cu polis bölməsinin qarşısında toplaşırlar. İlkin Bozqurd həbs olunarkən, bunun qanunsuzluq olduğunu bildirərək, polislərə etiraz edib. Həbs edilməzdən əvvəl isə gənc fəal "Traxtor"un bu qələbəsini Bütov Azərbaycanın qələbəsi kimi dəyərləndirib.
Xatırladaq ki, Güney Azərbaycanda Təbrizin "Traxtor" futbol klubu türklərin hüquqlarının müdafiəsində özünüifadə anlamı daşıyır.