Aybəniz Haşımova jurnalistlərə axirəti xatırlatdı
"Sevdiklərimizin xatirinə, dünyanı korlamayaq".
"Bülbüllər" qrupunun yaradıcısı Aybəniz Haşımova jusnalistləri müəyyən məqsədlərə görə yalan məlumatlar yaymaqda ittiham edib. O, jurnalistlərin bəzilərini qazanc xatirinə yalanlara əl atmamağa səsləyib.
"Axar.az"ın verdiyi məlumatda bildirilir ki, müğənni bu sözləri feysbuk sosial şəbəkəsində yazdığı statusunda bildirib. Hətta o, jurnalistlərə "axirəti düşünək" kimi çağırış da edib:
"Belə bir söz var: deyirlər, yalançının evi yandı, heç kim inanmadı. Mənim jurnalistlər siyahısında çox dəyərli dostlarım var ki, onları çox sevir və hər zaman başım üzərində böyük sayqılar ilə yaşadıram. Çox təəssüf ki, hərdən bəzi jurnalist adı daşıyanlar qeyri-ciddi, qazanc xatirinə, yazdıqlarının oxu sayı çox olsun deyə, yalançı məlumatlar yayırlar. Bunlar, görəsən, öz axirətlərini düşünmürlər? İnsan onsuz da bu dünyadan gedərkən müyyən qədər günahla gedir, o ki qalsın böyük günahlar. Sevdiklərimizin xatirinə bu dünyanı korlamayaq".
Qeyd edək ki, status bu gün yazılıb.