Sarkisyana 100 il həbs tələb edildi
"Baş nazir Tiqran Sarkisyana və energetika naziri Armen Movsisyana qarşı cinayət işi qaldırıb hər birinə 100 il həbs cəzası kəsmək lazımdır".
Bu barədə bu gün Ermənistan parlamentində müxalifətçi Erməni Milli Konqresinin fraksiya rəhbəri Aram Manukyan bildirib.
Ermənistanın iri kimya zavodu "Nairit"in Rusiyanın "Qazprom" şirkətinə verilməsi barədə danışan deputat deyib: "Məgər "Nairit"in 40 milyon dollar borcunu heç cürə ödəmək mümkün deyil? Buna görə müəssisəni satmaq lazımdır? Onun iri ərazisində pomidor-xiyar əkməklə borcları vermək olar. Bəlkə istehsalı bərpa edək? Kim sizə icazə verib ki, ölkə üçün vacib olan müəssəni satasınız? "ArmRosqazprom"un səhmlərinin 20 faizini, hidroenergetika aktivlərini kim satdı?", - deyə Manukyan vurğulayıb.
Bu gün erməni parlamentində gedən müzakirələr zamanı energetika naziri Armen Movsisyan "Qazprom"un zavoda 500 milyon dollar sərmayə qoymaq barədə planlarından danışıb. (ANS)