Muradyan: “Bütün vəzifələrə rus agentlər gətirilir”
Ermənistanın siyasi rəhbərliyi hələ də alçaldıcı vəziyyətdən çıxıb, ölkənin inkişafı üçün alternativ marşrut təqdim edə bilməyib.
Axar.az xəbər verir ki, bu sözlər erməni politoloq İqor Muradyanın “Lragir.am” saytındakı məqaləsində yer alıb.
“Ermənistanda ən lazımlı vəzifələrə Rusiya agenturasından olan insanların təyin edilməsi davam edir. Bu insanlar ölkəni Rusiya orbitinə çəkməyi dayandırmırlar. Ermənistan liderləri həm də anlayırlar ki, artıq Qərb ictimaiyyətindən təcrid olunmaqla yaşamaq mümkün deyil. Gürcüstanın vəziyyəti göstərir ki, bu ölkə nə dərəcədə önə gedib və iqtisadi cəhətdən çiçəklənib. Ermənistanın beynəlxalq vəziyyətində onu radikal dəyişikliklər gözləyir. Rus imperiyası formalaşmadan dağılır. Moskva qorxur ki, məhz imperiya onu böhrana yuvarladacaq və Rusiya əlindəki mövqeləri də itirəcək. Ruslar avropalı və daha çox amerikalı olmaq istəyirdilər, onların avrasiyalı olmaq kimi planı yox idi”, – deyə o bildirib.