İki azərbaycanlı xanım ermənilərin hədəfində - FOTO
Fransadakı erməni diasporu iki azərbaycanlı xanımı hədəfə alıb. Erməni diasporu həmin xanımları Qarabağ münaqişəsinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında fəallıq nümayiş etdirdiklərinə görə hədəfə alıb.
Erməni diasporunun hədəfə götürdüyü qadınlardan biri Azəri-Türk Qadınlar Birliyinin sədri Tənzilə Rüstəmxanlı, digəri isə Parisdəki Azərbaycan Evinin sədri Mirvari Fətəliyevadır. Erməni diasporunun maliyyət dəstəyi ilə fəaliyyət göstərən saytlarda bu xanımlarla bağlı təhqiramiz yazılar dərc olunur.
Həmin yazılarda T.Rüstəmxanlı və M.Fətəliyevanın Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı Fransa da daxil olmaqla müxtəlif ölkələrdə aksiyaların təşkili, həmin aksiyalarda fəal iştirak, müxtəlif səviyyəli görüşlər, eləcə də təbliğat kampaniyasının əhatə dairəsini genişləndirməsindən narahatlığını açıq şəkildə büruzə verir. Erməni diasporunun tapşırığı ilə hər iki şəxsin fəaliyyətini önləmək üçün saytlara haker hücumu da daxil olmaqla bir sıra tədbirlər həyata keçirilir.