Rusiya Gürcüstan torpaqlarını ələ keçirmək istəyir – rəsmi iddia
Gürcüstan prezidenti Mixail Saakaşvili Rusiyaya qarşı daha bir kəskin ittiham səsləndirib. Gürcüstanın "Apsyn.ge" saytının verdiyi məlumata görə, Saakaşvili bildirib ki, Bakı-Supsa nef kəməri vasitəsi ilə Rusiya Gürcüstan torpaqlarını ələ keçirmək istəyir:
"Artıq xeyli torpaq sahəsi ələ keçirilib. Onların məqsədi Bakı-Supsa strateji neft kəmərini də tikanlı məftillərlə əhatə etməkdir. Hamımız özümüzü ələ almalıyıq. İndi bölücülük, kin, xal qazanmaq vaxtı deyil. Gürcüstanın məqsədi torpaqlarımızın təhlükəli ilhaqını birdəfəlik dayandırmaqdır".
"Axar.az" saytı olaraq bu barədə vaxtilə Rusiyada səfir kimi fəaliyyət göstərmiş politoloq Hikmət Hacızadədən münasibət öyrəndik. Hikmət bəy məsələni belə bir lakonik fikirlə ifadə etdi:
"Rusiya yenə öz ampluasındadır. Demək istəyir ki, harada biz varıq, ora bizimkidir. Harada neft varsa, ora da bizimdir. Təxminən belə bir lotuluq etmək istəyir".