Rahibdən şok: Rusiyada 2024-cü ilin 21 sentyabrında...
Aktrisa Mariya Şukşina falçı kimi çıxış edərək, yaxın bir neçə ildə Rusiyanın gələcəyindən danışıb.
Axar.az Qaynarinfo.az-a istinadən xəbər verir ki, "Çarqrad” efirində sənətçi Yekaterina dövrünün rahibi Avelin öngörmələrindən danışıb. Aktrisa çoxdan ölmüş din xadiminin öngörməsinə inandığını bildirib, çünki onun proqnozlarından biri artıq gerçəkləşib.
Şukşina rahibin II Böyük Yekaterina varisinin hökmranlığı dövrünü çox dəqiq söylədiyini xatırladıb: dörd il, dörd ay, dörd gün padşahlıq edəcək. Nəticə etibarilə, Pavelin məhz onun dediyi qədər taxtda oturub.
Ancaq məlum olub ki, onun başqa bir öngörməsi də mövcuddur.
"Onun 2024-cü ildə Rusiyada çarın hakimiyyətə gələcəyinə dair bir proqnozu var", - Şukşina deyib.
O, bu hadisənin 21 sentyabrda - Bakirə Məryəmin doğum günü gerçəkləşəcəyini açıqlayıb. Çarın kim olacağı, öngörmələrdə, göründüyü kimi, açıqlanmır. Ancaq bir müddət əvvəl iş adamı Oleq Tinkov Prezident Vladimir Putinin çar olmasıyla bağlı təklif irəli sürüb. 2024-cü ildə onun hazırkı dövlət başçısı vəzifəsi başa çatır.
Televiziya jurnalistləri ilə söhbətində aktrisa insanların taleyi və onlara göndərilən əzablar barədə düşüncələrini də bölüşüb. Beləliklə, o, "əzabın özünəməxsus şəkildə rus insanına gərəkli olduğuna" inanır, çünki bu şəkildə "özümüzü psixoloji cəhətdən hazırlayırıq".
Bir gün əvvəl Şukşina bir sosial şəbəkədə Putinə açıq məktub göndərərək keçmiş sxiiqumen Serginin (Romanov) qanunsuz həbsiylə bağlı məsələni həll etməyə çağırıb.