Paşinyanın “bel çantaları” nəzarətdən çıxır
Son hadisələr göstərdi ki, Paşinyan artıq Mülki Müqavilə Partiyasında tək hakimiyyətə malik deyil, onun üzvləri liderinə tabe olmamağa başlayıblar.
Axar.az xəbər verir ki, bu barədə “Hraparak” qəzeti məlumat yayıb.
“Bu, parlamentin Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Komissiyasının sədri Aykuya Arutyunyanın məğlubiyyətindən sonra aydın oldu. Paşinyan onu bir neçə gün əvvəl şəxsən qəbul edib və yenidən seçiləcəyinə inandırıb. Namizədin özü də hər şeyin qaydasında gedəcəyinə əmin idi. İclasda fasilə zamanı o bildirib ki, onun əleyhinə səs verəcəklərini bilsəydi, nə özünü, nə də strukturun nüfuzdan düşməməsi üçün namizədliyini irəli sürərdi.​ Demək olar ki, eyni ssenari üzrə Kassasiya Məhkəməsinin Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Palatasının hakimi vəzifəsinə namizəd Rubik Mxitaryan üçün seçki keçirilib. “Bel çantaları” (Paşinyana işarə edilir - red.) əslində nəzarətdən çıxır”, - məlumatda deyilir.