Berkut işçisi rus snayperlərini ifşa etdi
Ukraynaya Rusiya xüsusi təyinatlılarının göndərilməsi bağlı məlumatı daxili qoşunların zabiti verib.
"Axar.az" xəbər verir ki, bu barədə informasiyanı Ukrayna mətbuatı yayıb.
Mətbuat məlumatın "odnoklasnik.ru" sosial şəbəkəsində yerləşdirildiyini yazıb.
Məlumatın mətnini təqdim edirik:
"Maydan üçün təcili informasiya!
Bəlkə də mövzuya uyğun yazmıram. Smartfondan yazıram və demək olar ki, tam nəzarət altındayam. Mən daxili qoşunların zabitiyəm. Adımı hamının anladığı səbəblər ucbatından yazmayacam. Dünən Alfa qrupunun (Rusiyanın məşhur xüsusi təyinatlıları – red.) xüsusi snayper qrupu gəlib. Ləhcələrindən rus olduqları görünür.
Ukrayna mehmanxanlarında yerləşiblər. Danışıqlarında daima Parubiy soyadı işlənir.
Görünür, öz hədəfləri haqqında danışırlar. Sonra bağlı qapılar arxasında hansısa şəxslərin gizli görüşləri oldu. Biz onlara müxtəlif qida və hərbi yeşiklərdə olan vasitələr gətiririk. Mərtəbələrdən biri tamamilə bağlıdır və yalnız icazəsi olan şəxslər içəri girə bilər. Çox güman ki, xüsusi təyinatlılar orada gizlənib və bəlkə qərargahlarıdır. Maydana mehmanxanadan görünüş əladır. Snayper məntəqələri mehmanxananın damında yerləşdirilib. Maydandakı insanlar arasında informasiyanı yayın".
Qeyd edək ki, bir müddət öncə Ukraynaya Rusiya və Belarusiyadan xüsusi təyinatlı dəstələrin gəlməsi haqqında informasiya yayılmışdı.