Azərbaycanlıların dəhşətli Vərəm dispanseri - Fotolar
Dərbənddə azərbaycanlılar yaşayan məhəllədə yerləşən Vərəm dispanseri bərbad gündədir. Əslində qapalı olan bu səhiyyə obyekti bu şəhərdə yaşayan soydaşlarımız üçün əsil təhlükəyə çevrilib. Bu barədə Dərbənddə yaşayan həmyerlilərimiz bildiriblər.
Onların dediyinə görə, Vərəm dispanserinin palataları, yeməkxanası, mətbəxi və digər yardımçı otaqları əsil xəstəlik mənbəyidir.
"Biz dəfələrlə şəhər meri İmam Yarəliyevə müraciət edərək dispanserin köçürülməsini tələb etmişik. Onlar hər il buranın təmir olunacağına vəd verirlər. Amma hər il büdcə təsdiq olunanda yadlarından çıxır. Bütün bunlar söz olaraq qalır".
Soydaşlarımızın dediyinə görə, şəhərin Lenin meydanında yerləşən bu dispanser narkomanların da "xidmətindədir":
"Dispanser elə pis gündədir ki, kənardan istənilən şəxs bura keçib istədiyini edə bilir. Eləcə də narkomanlar rahat şəkildə bura gəlib iynələrini vururlar. Hara yazsaq da, xeyri yoxdur. Bu dispanser ləzgilər, darginlər, yəhudilər yaşayan məhəllələrdə olsaydı, çoxdan bir əncam çəkərdilər. Amma bizə gələndə min bir bəhanə tapırlar".