Keşikçidağ müzakirəsi: Növbəti görüş Tiflisdə olacaq
Gürcüstan və Azərbaycan birgə komissiyasının ekspertlər qrupu dövlət sərhədinin razılaşdırılmamış sahələri üzrə birgə işi davam etdirirlər.
Report xəbər verir ki, avqustun 20-də Vaxtanqisi kəndi və Keşikçidağ Məbəd-Kompleksi yaxınlığındakı sahələrə baxış keçirilib.
Ekspertlər komissiyanın həmin sahələr üzrə mövqelərini müzakirə ediblər. Gürcü ekspertlərdən ibarət qrup Azərbaycan tərəfinə sərhədin keçilməsi ilə bağlı öz mövqeyini izah edib. İşlərin nəticələri baxılması üçün komissiyanın həmsədrlərinə təqdim olunacaq.
Analoji işlər yaxın günlərdə razılaşdırılmamış digər sahələrlə bağlı da aparılacaq. Ekspertlərin işinin ilk mərhələsinin avqustun 23-nə qədər davam etdiriləcəyi planlaşdırılıb. İkinci mərhələnin isə qısa müddət ərzində həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Ekspertlərin görüşlərindən sonra sərhədin delimitasiya və demarkasiyası üzrə komissiyanın növbəti iclasının sentyabrda Tiflisdə keçirilməsi planlaşdırılıb.