Bəxtiyar Sadıqovun suçlamasına ATV-dən cavab
"Azərbaycan" qəzetinin baş redaktoru, millət vəkili Bəxtiyar Sadıqov ölkə mediasını və telekanalları tənqid edən yazı ilə çıxış edib. Millət vəkili "Bəd xəbər aludəçiliyi" adlı məqalədə özəl telekanalları sərt şəkildə sensasiya xətrinə mənəviyyatsızlığın təbliğatında suçlayıb. Xatırladaq ki, millət vəkili bu suçlamanı məhz radio və televiziya işçilərinin peşə bayramı günündə yayımlayıb.
Məsələ ilə bağlı ATV telekanalının Xəbərlər Departamentinin baş redaktoru Vaqif Aydınoğlu "Axar.az"a açqılamasında Sadıqovun ittihamına münasibət bildirib:
Konkret ad çəksəydi...
"Jurnalistikanı bilən adamdır, hər halda, bu onun öz fikridir və biz buna hörmətlə yanaşırıq. Konkret ATV-nin adı çəkilsəydi, buna aid ətraflı cavab verərdim. Amma televiziyanı tam olaraq tənqid etmək düzgün deyil. Bu tip verilişlərin yaxşı tərəfləri də var. Mən ATV adından deyə bilərəm ki, sensasiya dalınca qaçmaq və yaxud kriminal xəbərlərə üstünlük vermək kimi bir şey yoxdur bizdə. Ailə-məişət problemlərinə gəlincə isə, biz problemli məsələləri qabardırıq və bu da sonradan öz həllini tapır. Özü də biz bu problemlərə müraciət əsasında baxırıq".