“Galaxy S3” istifadəçilərinə müjdə
Androidin yeni versiyası nəhayət "Galaxy S3"lərə də gəldi.
"Hürriyet"in verdiyi xəbərə görə, bir o qədər qlobal şəkildə olmasa da, "Android 4.3" "Galaxy S4" modelli cihazlara yüklənməyə başlayıb. "Galaxy S4"ün ardından isə bir əvvəlki model "Galaxy S3"ə də eyni versiya yüklənmək üçün təqdim edilib.
Hələ saylı ölkələrdəki "Galaxy S3"lərə endirilə bilən "Android 4.3 jelly Bean" versiyasının qısa bir vaxtda dünya istifadəçilərini əhatə edəcəyi bildirilir.
"Android 4.3"lə nə dəyişəcək
Hal-hazırda "Android 4.1.2" versiyasını istifadə edən "Galaxy S3"lərin 4.3 platformasına yüksəlməsiylə birlikdə ilk olaraq performansın daha yaxşı yöndə dəyişməsi diqqət çəkəcək; bəzi çatışmazlıqlar aradan götürülməklə "TouchWiz Nature UX 2.0" interfeysi də "Galaxy S3"ə uyğunlaşdırılıb.
50 milyon satış göstəricisini aşan "Galaxy S3-ün" "Android 4.4" distribütivini götürüb-götürməyəcəyi isə hələ tam şəkildə müəyyən olunmayıb.