Bayrağımızı təbliğ etmək üçün Yallı getdik - VİDEO
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Dövlət Bayrağı Meydanı Kompleksi İdarəsi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı 6000 gənci bir araya toplayaraq "Bayraq Günü" nü qeyd edib.
"Axar.az"ın məlumatın görə, "9 noyabr - Dövlət Bayragı günü" münasibəti ilə "Yallı gedək - Bayrağımızı təbliğ edək" adlı layihə həyata keçirilib.
Layihə çərçivəsində Bayraq Meydanında 6000 nəfər gənc toplanaraq, xüsusi sifarişlə hazırlanmış papaqlı bayraq-geyimində Azərbaycan, daha sonra isə Azərbaycan Bayrağı və ingilis dilində Flaq Day formasını yaradaraq dövlət himnini səsləndiriblər.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 07 iyul 2011-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan gəncliyi 2011-2015-ci illərdə" Dövlət Proqramının 6.2.9-cu (Gənclərdə dövlət rəmzlərinə hörmət hissinin gücləndirilməsi) və 6.2.12-ci (Vətənpərvərlik mövzusunda maarifləndirici və təbliğat xarakterli əyani vəsaitlərin və təşviqat materiallarının hazırlanması) yarımbəndlərinin icrasının təmin edilməsi məqsədi ilə həyata keçirilib.
Çəkiliş "Euronews" kanalında da işıqlandırılıb.