Şad xəbər: sabah Milli Parkda atraksionlar pulsuz olacaq - Video
Sabah Milli Parkın ərazisində fəaliyyət göstərən atraksionlar pulsuz olacaq. Pulsuz atraksionlar 15 yaşına qədər olan uşaqlar üçün nəzərdə tutulub. Atraksionlar səhər saat 09:00-dan günorta saat 13:00-ə qədər pulsuz xidmət göstərəcək.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin rəis müavini Nazim Məcidovun sözlərinə görə, Milli Parkda bu cür tədbirlər ayda bir dəfə həyata keçirilir. Pulsuz atraksionların keçirilməsində məqsəd isə maddi vəziyyəti aşağı olan valideynləri sevindirməkdir.
Pulsuz atraksionların keçirilməsini yaxşı hal hesab edən rəis müavini onu da bildirdi ki, bu addımı tez-tez atmaq mümkün olmur. Belə ki, həftə sonu və bayram günləri Milli Parkda əhali sıx olur. Belə olan halda valideynlər və uşaqlar arasında anlaşılmazlıq yaranır. Ona görə də pulsuz atraksionların keçirilməsi həftə içi nəzərdə tutulur.