Naxçıvanda yanacaq 1 manata qalxdı
İran İslam respublikasından Naxçıvan muxtar Respublikasına gedən yol bağlandıqdan sonra bölgədə yanacağın qiyməti qalxıb. İndi Sədərəkdən tutmuş Ordubada kimi bütün yanacaqdoldurma məntəqələrində Aİ 92 markalı benzinin bir litrinin qiyməti 1 manatadır.
Bu barədə "Axar.az"a Şərur rayon Şahtaxtı sakini Muxtar Əliyev məlumat verib. Onun dediyinə görə, iki gündür ki, muxtar respublikada əməlli yanacaq qıtlığı hiss edilir. "Hətta 1 manata belə benzin tapmaq müşkülə çevrilib. Bu vəziyyətin nə vaxta qədər davam edəcəyi isə bilinmir"
Naxçıvandan aldığımız məlumata görə, dizel yanacağının qiyməti Muxtar Respublikada 1 manata qalxıb, amma Aİ 92 benzini qalxmayıb: "Benzinin qiyməti qalxmasa da, məhdudiyyətlər tətbiq edilib. Yanacaqdoldurma məntəqələri 5-6 litrdən artıq benzin satmırlar. "İranla sərhəd-keçid probleminin yaranmasına görə qıtlıq yaranıb" - deyirlər".
Xəbərə rəsmi qurumların münasibətini öyrənməyə çalışırıq.