Vəzirov Azərbaycana qayıtmaq üçün kimlərdən xahiş edib?
1988-90-cı illərdə Azərbaycana rəhbərlik etmiş Ədürrəhman Vəzirov Azərbaycana qayıtmaq istəyir. Bu barədə Moskvadakı mənbələrdən məlumat daxil olub.
"Axar.az"ı məlumatlandıran qaynağın sözlərinə görə, 83 yaşlı Vəzirov bu barədə Moskvada yaşayan Çingiz Hüseynova bildirib. Hüseynov isə yaxın dostu, tanınmış rusiyalı siyasətçi Yevgeni Primakova Vəzirovun bu arzusunu çatdırıb. "2 gün əvvəl onlar üçlükdə Moskvadakı "Araqvi" restoranında görüşüblər. Primakov bu məsələdə Vəzirova kömək edəcəyini bildirib. Söhbət əsnasında uzun illərdən sonra Ayaz Mütəllibovun da "əfv edilərək" Bakıya qayıda bilməsi xüsusi vurğulanıb.
Eyni zamanda Hüseynovun yazıçı Anarla da bu barədə danışacağını bildirib". Xatırladaq ki, bir neçə il əvvəl Əbdürrəhman Vəzirovun prezident İlham Əliyev müraciət edərək Azərbaycana gəlmək istədiyini bildirmişdi.