Ədliyyə işçiləri Fəxri Xiyabandadır
Bu gün ədliyyə işçilərinin peşə bayramı ilə əlaqədar Ədliyyə naziri Fikrət Məmmədov da daxil olmaqla, nazirlik əməkdaşları Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edirlər.
"Axar.az"ın məlumatına görə, bir neçə gündür başlayan 95 illik yubiley tədbirlərini bu gün keçirilən təntənəli tədbirlərlə davam etdirəcək ədliyyə işçilərindən Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə mükafatlandırılanlar da olub. Belə ki, Ədliyyə nazirinin müavini Azər Məmməd oğlu Cəfərova II dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri, Penitensiar Xidmətin rəis müavini Nizaməddin Cəlilova ədliyyə general-mayoru ali xüsusi rütbəsi verildi.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti hökuməti Ədliyyə Nazirliyinin Əsasnaməsini 22 noyabr 1918-ci ildə təsdiq edib. Heydər Əliyevin 2000-ci il noyabrın 11-də verdiyi sərəncamla, həmin tarix Ədfliyyə işçilərinin peşə bayramı olaraq təsdiqlənib.