Bakıda ağır yol qəzası: 1 ölü - Foto
"Axar.az" Fövqəladə Hallar Nazirliyinin rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, bu gecə Bakı şəhəri, Suraxanı rayonunda 90 NL 376 dövlət nömrə nişanlı "Daewoo" və 10 RS 553 dövlət nömrə nişanlı "BMW" markalı 2 minik avtomobili toqquşub. Sonradan "BMW" alışıb.
Hadisədən dərhal sonra Fövqəladə Hallar Nazirliyinin müvafiq xilasetmə qüvvələri hadisə yerinə cəlb olunub. Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olub ki, "Daewoo" markalı minik avtomobilinin sürücüsü deformasiyaya uğramış avtomobildə sıxılmış vəziyyətdə qalaraq hadisə yerində keçinib.
Xilasedicilər xüsusi alət və avadanlıqlar vasitəsilə vətəndaşın cəsədini avtomobildən çıxarıb aidiyyəti üzrə təhvil veriblər. Həmçinin, ərazidə müvafiq təhlükəsizlik tədbirləri görülüb. Əməliyyat saat 03:20-də başa çatıb (Foto APA-nındır).