Hacı İbrahimin ofisinə basqın: 135 min aparıldı - Yenilənib
"Axar.az"a etibarlı mənbədən daxil olan məlumata görə, "Avesta" şirkətinin rəhbəri, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Nazim İbrahimovun qardaşı, məşhur iş adamı Hacı İbrahim Nehrəmlinin ofisinə basqın olub və 135 min manat aparılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin rəsmi saytı artıq faktla bağlı məlumat yayıb. Məlumatda bildirilir ki, dekabrın 6-da Nərimanov rayonu M.Araz küçəsində yerləşən "Avesta" Konserninə girmiş Əlizamin və Füzuli adlı şəxslər orada xəzinədar işləyən Bakı şəhər sakini Vüqar Babayevi xəncərlə hədələyərək xəzinədə olan 135.000 manat pulu götürüb "İnfiniti" markalı avtomobildə getmişlər.
Bakı BPİ Dövlət Yol Polisi İdarəsi, Nərimanov RPİ və Sabunçu RPİ əməkdaşlarının birgə keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində hadisəni törətmiş həmin şirkətin mühafizəçisi Füzuli Nəbiyev və Neftçala rayon sakini Əlizamin Əliyev tutulublar.