İlham Rəhimov akademik Taliya Xabriyeva ilə görüşdü
Oktyabrın 25-də Qara dəniz və Xəzər dənizi Regionu Ölkələri Hüquqşünasları Assosasiyasının prezidenti, Azərbaycan Respublikasının əməkdar hüquqşünası, hüquq elimləri doktoru, professor İlham Rəhimov Rusiya Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik, Rusiya Hökuməti yanında Qanunvericilik və Müqayisəli Hüquq İnstitutunun direktoru, Rusiyanın əməkdar hüquqşünası Taliya Yarullovna Xabriyeva ilə onun təşəbbüsü ilə öz ofisində görüşüb.
Axar.az xəbər verir ki, görüşdə Rusiya Federasiyası ilə Azərbaycan Respublikasının hüquqşünas alimləri arasında əlaqələr, iki ölkənin hüquq elminin hazırkı vəziyyəti və əlaqələrin gələcək inkişaf perespektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Professor İlham Rəhimov və xanım Taliya Xabriyeva görüşdə, eyni zamanda, Qara dəniz və Xəzər dənizi Regionu Ölkələri Hüquqşünasları Assosasiyasının dekabr ayında Moskvada keçiriləcək növbəti konfransının gündəliyi ilə bağlı təkliflərini səsləndiriblər.
Xanım Xabriyeva rəhbərlik etdiyi Rusiya Hökuməti yanında Qanunvericilik və Müqayisəli Hüquq İnstitutunun həyata keçirdiyi layihələrdə professor İlham Rəhimovun böyük təcrübəsindən yararlanmağın perespektivləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşün sonunda hər iki alim hüquq elmi sahəsində ölkələrimiz arasındakı mövcud tarixi əlaqələrin davam etdirilməsinin xüsusilə mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini və bu istiqamətdə birgə səy göstərəcəklərini qeyd ediblər.