Azərbaycanla bağlı polyak dilində məqalələr yaradılır
Polşada Azərbaycan Diaspor Təşkilatının üzvü, Varşava İqtisadiyyat və Humanitar Elmlər Universitetinin magistri Fəridə Əliyeva Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Mərkəzi Elmi Kitabxanasının onlayn “Vikipediya” təlimlərində iştirak edib.
Axar.az xəbər verir ki, Polşada Azərbaycan Diaspor Təşkilatının sədri Fərid Cəfərli Azərtac-a bildirib ki, “Vikipediya”da polyak dilində məqalələrin yaradılması zərurətə çevrilib.
“Fəridə Əliyeva bizim intellektual, vətənpərvər üzvlərimizdəndir. Onun kimi gənclərimizin sayəsində “Vikipediya”nın polyak dil bölməsində Azərbaycanla bağlı məqalələrin zənginləşdiriləcəyinə inanıram. AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasının rəhbərliyinə təşəkkür edirəm ki, onlayn təlimlərin keçirilməsinə imkan yaradırlar. Əsas məqsədimiz Azərbaycan informasiya təbliğatına töhfə verməkdir”, - deyə Fərid Cəfərli qeyd edib.
Mərkəzi Elmi Kitabxananın təlimçisi Fehruz Rzayevin Fəridə Əliyevanın onlayn “Vikipediya” təlimlərinə böyük marağının olduğunu vurğulayıb.