Bakının Binəqədi rayonunda Ağac Emalı Zavodunda yanğın baş verib.
Fövqəladə Hallar Nazirliyindən verilən məlumata görə, hadisə "Dərnəgül" metrostansiyasının yaxınlığında yerləşən zavodun ərazisində baş verib.
Hadisə yerinə Bakı Şəhər Təcili və Təxirə Salınmaz Tibbi Yardım Stansiyasının maşınları cəlb olunub. Yanğın zamanı ölən və yaralanlar barədə məlumat verilmir (ANSPress).
Hal-hazırda yanğın davam edir
Bakının Binəqədi rayonunda Ağac Emalı Zavodunda baş verən yanğının təfərüatları artıq bəlli olub.
"Axar.az"ın hadisə yerində olan müxbirinin verdiyi məlumata görə, yanğın gecə saat 03:30 radələrində başlayıb. Hadisə yerinə FHN-nin əməkdaşları gəliblər. Daha sonra yanğının şiddətli olması saat 08:30 radələrində ikinci dəstənin gəlməsini məcbur edib.
Yanğın zamanı xilasetmə işləri aparan yanğınsöndürmə briqadasının əməkdaşı Zaur Eyvazov panelin uçması nəticəsində dünyasını dəyişib.
1988-ci il dekabrın 30-da anadan olan Z.Eyvazov ailəli imiş, 26 dekabrda 1 yaşı olacaq övladının ad gününə hazırlaşırmış.
Əməkdaşımızın verdiyi məlumata görə, 2 hektar ərazisi olan İstehsalat sahəsinin 600 kv.m ərazisi yanıb. Hazırda yanğın söndürülüb. Ocaqların söndürülməsi işləri davam edir.
Hadisənin baş vermə səbəbləri araşdırılır.
Hadisə yerində Binəqədi Rayon Polis İdarəsi, Binəqədi Rayon Prokurorluğu və Fövqəladə Hallar Nazirliyinin əməkdaşlarının olduğu bildirilib.