Maarifləndirilmə kampaniyası və ailələrə yardım... - Layihə
Ekoloji Maarifçilik və Monitoriq İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə COVİD-19 pandemiyası dövründə əhalinin sağlamlığı ilə bağlı maarifləndirilmə kampaniyasının aparılması və əhalinin aztəminatlı təbəqəsindən olan ailələrə humanitar yardımların göstərilməsi’’ layihəsinin icrasını başa çatdırıb.
Axar.az xəbər verir ki, layihə çərçivəsində əhali arasında COVİD-19 pandemiyası ilə bağlı məlumatları və koronavirus infeksiyasından qorunma metodlarını özündə əks etdirən bukletlər paylanıb.
Eyni zamanda əhalinin aztəminatlı təbəqəsindən olan 29 ailələyə humanitar yardımlar göstərilib. Humanitar yardım hər zamanki metodlardan fərqli olaraq ehtiyacı olan ailələrə poçt vasitəsi ilə maliyyə kuponlar şəkilində çatdırılıb.
Yardım alan ailələr bu şəkildə edilən yardımdan xüsusi ilə razılıq ediblər və onlar ailədə lazım olan ehtiyaclarını buy olla daha rahat qarşılıya bildiklərini söyləyiblər.