Ermənilər Ordumuzun gülləsi üçün bu cür gəlir – Foto
Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin təqdim etdiyi dəqiq və aydın videolar düşmənin zirehli texnikası və döyüş maşınlarına necə ağır zərbə vurulduğunu, böyük əksəriyyətinin məhv edildiyini aydın göstərir.
Axar.az xəbər verir ki, Ermənistan MN bunu təkzib etməyə çalışsa da, hazırladığı və yaydığı təbliğat materiallarında bu fakt çox aydın şəkildə görünür.
Az öncə yayılan və “könüllülə”rin Azərbaycanın hələlik işğal altında olan ərazilərinə gəlməsini əks etdirən bu fotoya baxın: öndə dayanın və “görüntü verən” əsgərləri unudun, çünki arxasındakıların duruşu reallığı daha doğru əks etdirir.
Və əlbəttə ki, onları “döyüşə” gətirən maşın artıq Ermənistan Ordusu haqda hər şey deməkdir. Bu maşın özü payızda dağlıq ərazi olan Qarabağa gələ bilib çıxacaqmı və yaxud üstündəkiləri hansı vəziyyətdə gətirəcək, bunu artıq Tonoyan düşünməlidir.
Əlbəttə, ehtimal etmək olar ki, bu könüllülər “hələ” artıq dağılmış orduya çatmayıblar, ona görə bu maşındadırlar. Orduya “çatmayıblarsa”, bəs, hərbi formaları hardan götürüblər?