APU-da tələbələrin etirazı hələ nəticə verməyib
Oktyabrın 21-də Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin tələbələrinin ali məktəbin həyətində etiraz aksiyası keçirməsinə səbəb olan məsələlər hələ də öz həllini tapmayıb. "Axar.az"ın "APA"ya istinadən verdiyi xəbərə görə, ADPU-nun tədris işləri üzrə prorektoru Malik Cəbrayılov bildirib ki, bu gündən başlayaraq 3 gün ərzində universitetin rektoru Yusif Məmmədov ali məktəbdə yaranan narazılıqlarla əlaqədar müxtəlif fakültələrin tələbələri ilə görüşəcək.
M.Cəbrayılov qeyd edib ki, görüşlərdən sonra tələbələrin təklifləri Təhsil Nazirliyi ilə birgə müzakirə ediləcək və bütün fikirlər nəzərə alınaraq yekun qərar qəbul ediləcək. ADPU-nun elmi işlər üzrə prorektoru Vilayət Əliyev isə açıqlamasında bildirib ki, hazırda imtahanlarla bağlı yekun qərar qəbul edilməyib: "Bununla bağlı müəyyən bir forma tam dəqiqləşdirilir. Məsələ bütün hallarda tələblərin xeyrinə, aşkarlıq şəraitində, obyektiv şəkildə və heç kəsin marağına toxunmadan həll ediləcək. Hazırda Təhsil Nazirliyi ilə də müvafiq danışıqlar aparılır".